Aksu Vital Arı Sütü – Arı Poleni – Bal Karışımı Süper Doz 18000mg

0,00
İndirim Oranı : %27 İndirim
Fiyat : ₺38,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺27,90(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

HIZLI TESLİMAT

Telefonla Sipariş

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et


Aksu Vital


Arı Sütü – Arı Poleni – HamBal Karışımı


Süper Doz 18000 MG

 

 

 

Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır. Arı sütü, işçi arıların ve kraliçe arı adaylarının beslenmesi için petek gözlerinde depolanır ve özel olarak vakumlanarak toplanmaktadır. İşçi arılar sadece üç gün boyunca arı sütüyle beslenmekte, kraliçe arı ise tamamen arı sütüyle beslenmektedir. Sırf bu beslenme farkından dolayı işçi arılar yedi-sekiz hafta yaşadığı halde, kraliçe arı 5-7 yıl ömür sürmektedir. Ayrıca, işçi arılar kısır dişilerdir, ancak sürekli arı sütüyle beslenen kraliçe arı cinsiyet fonksiyonları tam gelişmiş,yüksek doğurganlık yeteneğine sahip bir dişidir. Arı sütünde 2.0-6.4 oranında10 hidroksi delta-2-dekenoik asit (HDA) bulunmaktadır. Arı sütünün içeriğinde kolajen, lesitin, A, C, D ve E vitaminleri ile tüm B vitamini kompleksleribulunmaktadır, pantotenik asit açısından oldukça zengin bir bileşendir. Bununlaberaber, fitosteroller (özellikle beta-sitosterol), enzimler, asetilkolin ve estrodiol ve testosteron gibi hormonlar da içermektedir.
Ürün içeriği

    Erişkinlerde sabah-akşam birer ölçek yemeklerden 15-20 dakika önce alınabilir. İstenildiğinde günlük toplam kullanım miktarı 2 katına kadar çıkabilir
    Aktif Arı Sütü: 10 gr.
    Balarısı Poleni : 22 gr.
    Kristalize Bal : 198 ±5 gr
    Net Ağırlık : 230 ±5 grKoli adeti: 12 adet
    Polen çiçekli bitkilerin erkek üreme hücresi olup, bal arıları tarafından toplanır. Arının kendi ana besinidir. Polen, protein (25-30),karbonhidrat, tüm serbest amino asitler, temel yağ asitleri, mineral maddeler,B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak C, D, vitaminleri, doğal hormon, enzim,koenzim, pigment, karbonhidrat ve fermentler içermektedir. Arı poleni,karotenoidler, flavonoidler ve fitosteroller açısından zengindir. Bu bileşenlerin oranları arının poleni topladığı bitkisel kaynaklara ve büyümeşartlarına göre değişmekle birlikte, beta-karoten, beta-sitosterol,isohamnetin, kaempferol, likopen, quercetin ve rutin içeriğinin sabit olduğu saptanmıştır.
    Bal, arıların bedeninde çiçek özlerinin konsantre edilmesiyle üretilen doğal bir üründür. Balın içeriğinde, glukoz, fruktoz, A,B-kompleksleri, C, D, E, K ve beta karoten vitaminleri, mineraller ve enzimler bulunmaktadır.