Balen D3 Vitamini Sıvı Takviye Edici Gıda 15 ML
Balen D3 Vitamini Sıvı Takviye Edici Gıda 15 ML

Balen D3 Vitamini Sıvı Takviye Edici Gıda 20 ML (Ü-1586)

Marka : Balen
Fiyat : ₺69,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo - Hızlı Teslimat

ADET

Artır Azalt

Balen D3 Vitamini 20 ml

Balen D3 Vitamini 20 ml İçindekiler:

Ayçiçek yağı, Kolekalsiferol (D3 Vitamini kaynağı) (%0,528).

Etken Madde                              3 Damla Etken Madde Miktarı                 BRD (%)

D3 Vitamini                                           10 μg                    n                               200

BRD: Beslenme Referans Değeri

GTIN NUMBER: 8690957004460

Barkod Numarası: 8690957004460

Balen D3 Vitamini Kullananlar yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Balen D3 Vitamini 20 ml Ürün Ağırlığı/ Hacmi:

20 ml

Balen D3 Vitamini Nasıl Kullanılır?/ Kullanım Bilgisi:

Günlük Alım Dozu: Çocuklar için (4-10 Yaş Grubu) günde 3 damla, yetişkinler (11 yaş ve üzeri bireylerde) günde 6 damla tüketilmesi tavsiye edilir.

Üretici Firma (Producer):

Arı Mühendislik Tarım ve Hayvancılık Ürünleri Üretim Kozmetik Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Adres: İvedik Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi 2271. Cadde No: 7 Yenimahalle-ANKARA

Balen D3 Vitamini Faydaları Nelerdir? Balen Sıvı D3 Vitamini Hakkında Bilgi:

Balen D3 Vitamini ürünümüzde BASF’nin D3 vitamini kullanılmaktadır ve meşei Almanya’dır.

D vitamini eksikliği, sağlıklı kalabilmeniz için yeterli miktarda D vitamini almadığınız anlamına gelir. Eksikliği şiddetli belirtilere neden olan vitamin, vücutta çok farklı işlevler için kullanılır. Kemiğin ana yapı taşlarından birisi olan kalsiyumun emilebilmesi için D vitaminine gereksinim vardır. Sinir sisteminin, kasların çalışabilmesi ve bağışıklığın devam etmesinde önemli görevleri bulunur. Vücutta ihtiyaç duyulan miktarı üç yolla alabilirsiniz. Bu yollardan ilki cildin vitamini kendisinin üretmesi, ikincisi diyet ve sonuncusu da vitamin takviyesidir. Güneş ışınlarına maruz kalındıktan sonra D vitamini ciltte doğal bir şekilde sentezlenir. Fakat güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmak ciltte yaşlanmaya ve kansere neden olabildiği için çoğu insan diğer kaynakları tercih eder.

Vücudun D vitamini ihtiyacı yaşa göre farklılık gösterir. Yaş ilerledikçe alınması gereken miktar artar. Vitaminin vücuttaki seviyesi çok düştüğü zaman kemikler ince, kırılgan veya kusurlu hale gelir. D vitamini eksikliği toplumda yaygın olarak görülen bir rahatsızlıktır. Özellikle koyu renk cilde sahip olanlar, aşırı kilolu olanlar ve 65 yaşından büyük bireylerin D vitamini seviyeleri daha düşüktür. Bu nedenle kan seviyelerini normale getirmek için vitamin takviyesi gerekir. Fakat bu konuda da dikkatli olmak ve aşırı vitamin almaktan kaçınmak önemlidir çünkü çok yüksek düzeydeki D vitamini seviyeleri ek bir fayda sağlamaz. Aksine farklı sağlık sorunlarına neden olur.

D Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir? 

Bazı insanlarda D vitamini eksikliği bulunmasına rağmen herhangi bir belirti görülmez. Eksiklik bazen yorgunluk, genel vücut ağrısı gibi bazı belirtilere neden olur. Ciddi eksikliklerde ise kemik ağrısı ve yürümekte zorluğa neden olan kuvvet kaybı ortaya çıkar. Ek olarak bağışıklık sisteminin görevini yerine getirememesi nedeniyle enfeksiyon sıklığında artış görülür. El ve ayak bilekleri, omuz eklemeleri ve parmaklarda ağrı, değişken ruh hali, depresyon, uykusuzluk, baş ağrısı, saç dökülmesi gibi belirtiler de bulunabilir.

Yetişkinlerde uzun süreli D vitamini eksikliği; kemik erimesi, kemik yapısında bozukluk, kas güçsüzlüğü ve düşme riskinde artışa neden olur. Çocuklarda ise raşitizm adı verilen rahatsızlığa yol açar. Raşitizm, çocuklarda genellikle aşırı ve uzun süreli D vitamini eksikliğinden dolayı kemiklerin yumuşaması ve zayıflaması olarak tanımlanır. Hastalık; büyüme geriliği, bacaklarda eğrilik, el ve ayak bileklerinde kalınlaşma, göğüs kemiği deformitesi gibi kemik yapısında kalıcı bozukluklara neden olur. Hastalığın yetişkinlerde görülen formuna osteomalazi adı verilir ve kemiklerde kırılmayla seyreder.

Kaynak: Medical Park

Markası:

Balen

Balen D3 Vitamini Muhafazası:

Serin ve rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz. Emniyet bandı kopmuş ambalajları satın almayınız.

Balen D3 Vitamini Fiyatı

Balen D3 Vitamini ile ilgili üretici firma olan Balen Firmasının Yetkili Satıcısı olup, yapılan yoğun pazarlıklar ve yüklü miktarlardaki alım garantisi ile birlikte oldukça uygun fiyatlara siz değerli müşterilerimize ulaşmasını sağlamaktayız. Bu uygun fiyat politikası her daim devam edecek olup kaliteden ödün vermeksizin en kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Menşei:

Türkiye (Gıdanın ana bileşeninin menşei ülkesi gıdanın menşei ülkesinden farklıdır.)

Balen D3 Vitamini İzin / Belge:

İşletme Kayıt no: TR-06-K-000188 Takviye Edici Gıda Onay No: 007779-04.06.2020

# Uyarı:

Işıktan ve sıcaktan uzak tutunuz.

İlaç Değildir.  Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Not: Bu takviye edici gıda yetişkinlere yöneliktir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.

Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.

Siparişleriniz Aynı Gün Kargolanır.

Daima Yeni Tarihli ürün Gönderilmektedir.

Ürünlerimizin Tamamı Orijinal ve Faturalıdır.

Kolay İade İçin Bize Ulaşmanız Yeterlidir..

Müşteri Hizmetleri: 0850 346 46 16

Whatsapp Destek:  0 537 581 75 20

Mail: [email protected]

Uyarı: Sitemizde satışa sunulan hiçbir ürün ilaç değildir. Takviye edici gıdalar İlaç değildir. İlaç yerine kullanılamaz. Normal beslenmenin yerine geçemez.

Tedavi edici özellikleri yoktur. Kullanıcı yorumları kullanıcıların kişisel görüşleridir. Sitemiz bu yorumlardan mesuliyet kabul etmemektedir.

Detay List
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR